9 січня у Івано-Франківськ з гастролями завітає з Львівський Національний драматичний театру імені. Марії Заньковецької з своєю культовою музичною комедією “РІЗДВЯНА НІЧ”.
Режисер-постановник — народний артист України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка – Федір Стригун. Вистава буде проходити у супроводі оркестру. Диригент — народний артист України Богдан Мочурад.
Різдвяна ніч – і ми знову дорослі діти, з вірою у диво і гармонію. Оксана чекатиме черевички від цариці, а Вакула спіймає чорта за хвоста – аби лише прихилити до себе чорноброву красуню, чорт вкраде місяця, а Чуб і компанія сидітимуть у мішках у звабливої Солохи…
Микола Гоголь був малозрозумілою особою навіть для сучасників. Його життя, творчість, смерть просякнуті містицизмом, прадавнім етосом та любов’ю до українського духу. Видається, ніби він знав більше ніж дозволено людині й міг поділитися цим знанням лише опосередковано – через творчість. А ми, як вміємо, розшифровуємо заповіти генія у його текстах, які він ласкаво не спалив
Тож «Різдвяна ніч» належить до «легкого» жанру лише умовно. Під оболонкою феєрії різдвяних колядок, дівочого сміху й блиску зимових зірок, знаходимо тугу автора за славним минулим народу. Коли козак не чекає рік аудієнції у цариці, як великої ласки, а потім вдовольняється парою чобітків, а Оксана не «крутить» козаком Вакулою. Коли запорізька «Чайка» розсікає хвилі Дніпра, як грізний і красивий прояв свободи…
Сцена з «паломництвом» до хати Солохи у Святвечір поважних панів хутора – простір для роздумів про силу жіночої зваби. Відьмацтво у природі жінки, лише не кожна обирає життя за законами такої природи. Яскравий і приречений світ Солохи як альтернатива пуританській моралі? Чи розповідь у кумедній формі про принади гріха та небажання йому протистояти?
«Різдвяна ніч» – казка, що зігріває душу від нашого загадкового класика. А також – хвилина для роздумів про те, ким ми є.
Яка ж зимова ніч без Вакули, Оксани, Солохи та капосного Чорта?
Режисер-постановник — Федір Стригун народний артист України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка
Режисер — Таїсія Литвиненко народна артистка України
Художники — Богдан Покровецький Заслужений працівник культури України, Михайло Михащук
Костюми — Орест Гелитович
Музика — Віктор Мішин
Диригент — Богдан Мочурад народний артист України
Хормейстер — Оксана Явдошин
Танці — Олена Балаян Балетмейстер
Помічники режисера — Вячеслав Жуков, Костянтин Шелест, Тетяна Когут